İŞTE O ZAMAN, LEZZETİN EDEBİYATINI BİZ YAPACAĞIZ

Hava 25 derecenin üstünde. Param var. İnternetim, güzel kıyafetlerim var.Saçları kestirdim saçım yok ama çirkin değilim be. Şeytan diyor ki:
Aç dolabı en güzel kıyafetleri giy. Koy cebine yeterli bir miktar. İki üç tane de dünyadaki zevklerden anlayan arkadaş bul. Çarşıya git. Mis.. Oradan atla plaja. Gözünü doyur sonra karnını. Akşam da beş yıldızlı bir otele kapağı at. Kim engelleyecek canım. Anne baban zaten sana güveniyor. Oğlu gezmeye çıksa hemen gerekli parayı veriyor. Çok soru sormuyor nerede ne yapıyorsun diye. Uydurursun iki üç yalan da. Bir kişi bile engelleyemez seni…

Bunları söylemeyen şeytan ve nefis var mı? Yok tabiki. Şeytan ve nefsin söylemediği kelimeler var mı? Var: ÖLÜM, ALLAH, AHİRET, HESAP, SEVAP, GÜNAH, CENNET, CEHENNEM… Bunları ya inkar edip ölünceye kadar zevk içinde(zevki alamadığında da dünya cehenneminde) yaşayacaksın. Ya da bunların hepsine iman edip kötü olanlarını yapmayacaksın değil mi? Evet. . Namaz kılmak, günahlarda kaçmak, Kitap okumak, öğrenmek, Öğretmek, hasretle beklemek, ağlamak, sıkılmak,Sabretmek, çile çekmek,üzülmek.. Hayat büyük çoğunlukla böyle geçecek. Ama hep böyle geçecek diyemeyiz canım. Allah doğru yaşayan kullarına dünyada da bir güzellik yapacağını vaad ediyor. Misallerini görmedin mi daha?

Biz Mü’miniz. Güneşi ceketinin astarı içinde kaybetmiş marka Müslümanlardan, var ile yoğu ayırt etmekten aciz ama Allah yoktur diyen maddecilerden değiliz. Biz Hak ile Batıl’ın savaşında Hakk’ın safındayız Elhamdülillah. Düşeriz, ayağımız acır,gönlümüz kırılır, musibetler üst üste gelir, istediğimiz hemen olmaz ama Allah’tan ümidimizi kaybetmeyiz. Allah’ın kısa hayatımızda çektiklerimize karşılık kat kat ve sonsuz mükafat vereceğini vaad ettiğine iman edip Sabrı ve Hakk’ı kendimize, kardeşlerimize tavsiye ederiz.

ÜZÜLME, YORULMA, SIKILMA KARDEŞİM! Sen Allah ile beraber olduktan sonra hiç bir yoldan çıkan sana zarar veremez. Ahirette alacaklarını düşün SEVİN, Allah için çalıştığını düşün ÇALIŞ, Sabredenlerin mükâfatının dünyada bile olacağının farkına var AFİYET DİLE.. Bir gün fırtınalı kalabalıklardan sığındığımız limana bakıp ELHAMDÜLİLLAH geçti diyeceğiz. Öldükten sonra Cennet’e adımımızı atıp hakiki lezzetlere kavuşacağız. Aşk’ın, lezzetin edebiyatını işte o zaman biz yapacağız

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir