Ramazan Yarışmaları // Büşra Doğan

                           TOZU ÜFLENMİŞ RAMAZAN

BİSMİLLAHİRRAHMANİRRAHİM

“Allah’ın mescitlerini ancak Allah’a ve ahiret gününe inanan ,namaz kılan ,zekatı veren  ve Allah’tan başkasından korkmayan kimseler imar ederler . İşte hidayet üzere olduklarını umanlar bunlardır. “( Tevbe /18)

Cenab-ı hak böyle buyurduğu için ezan sesini duyunca öğle sıcağı demeden gecenin karanlığı demeden camiye koşarak gelirken ayakkabısı tozlanan o tozlarla cami raflarının tozlandığı bir milletin temsilcisiyiz.  Yıllar geçti o tozlu rafların tozunun yerini camideki kimsesizlik, yalnızlık, yetim kalmışlık tozu aldı.    Biz ise gayrimüslimlerin bizi aldatma çalışmalarını destekler hale geldik. Müslümanlar dinini, ibadetlerini, bu dünyaya geliş amaçlarını unuttu. Müslüman gençler camilerimizi unuttu. Arşın gölgesi için yüreğini camiye bağlayacağı yerde dünyanın aldatmacasına bağladı yüreğini. Oysaki camilerimiz 1400 yıl önce ki gibi suffa gibi olmalıydı. İçerisi kimsesizlik değil kimsesiz yetimler kokmalıydı.

Ey Alem-i İslam uyan  ! Tüm kitapların onu anlamak için yazıldığı o duvarda ki tozlu Kur’an-ı Kerimi silme vakti geldi. Bu ramazan camide ki tespihleri zikre kaldırmak için yeni bir başlangıç olsun. Bu ramazan yeni bir sayfa olsun yetim kalan camilerin olmadığı ,  aç komşunu kalmadığı, tozlanmış rahlelerin olmadığı. Bu ramazan yeni bir sayfa olsun Afrika da bir bardak su bulmuş çocuğun sevinci gibi bir sevinç Gazze’de yılmadan taş atan gencin umudu gibi bir umut dolu ramazan olsun.

Haydi Müslüman kardeşim! Şimdi zaman ayağa kalkma zamanı. Şimdi zaman Asr-ı saâdet zamanındaki gibi bir ramazan yaşama zamanı . Ey! davası İslam olan Müslüman kalk ve yürü seni engelleyen tüm engelleri ez ve geç Allah’ın evine yönel. Allah’ın evine yönel ki bir Ömer bir Osman bir Aişe olasın.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

2 Yorumlar

  1. Rabia cakmak says:

    Agzinza eline saglik buşra hanim coook guzel olmus Rabbim davamini getirsin isallah

  2. Maaşallah kaleminize sağlık çok güzel olmuş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir